O idei ekomersów pisaliśmy w zeszłym miesiącu. Jest to pierwszy tego typuu konkurs, który przyznaje wyróżnienia dla najlepszych usług w branży e-commerce. Wczoraj podczas III Targów eHandlu we Wrocławiu wyłoniono laureatów w następujących kategoriach:

Najlepsza platforma sklepowa
Shoper

Operator logistyczny roku
inPost

Najlepszy system płatności
PayU

Debiut roku 2012
Brand24

Narzędzie wspierające komunikację e-sklepu
Freshmail

Każda tego typu inicjatywa, która wprowadza element rywalizacji, pomaga w podnoszeniu jakości produktów e-commerce. Pokazuje również, że branża jest coraz silniejsza i potrzebuje swoich nagród. Jak w żadnej innym biznesie internetowym, w ecommerce liczą się zyski. Biznesy powinny być efektywne i przynosić realne pieniądze. Przez co duży nacisk kładzie się na efektywność i jakość produktów wspomagających ehandel.

Wszystkim laureatom składamy gratulację. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku do konkursu dołączy więcej ciekawych narzędzi, które będą miały szanse pokazać się szerszej publiczności.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.