Ekomersy to pierwsza edycja wyróżnień dla najlepszych usług i produktów w obszarze ecommerce. O wyróżnienie w konkursie może ubiegać się każda marka, która oferuje swoje produkty lub usługi w jednej z pięciu nominowanych kategorii. Aby zgłosić się do konkursu wystarczy wypełnić formularz  i uzasadnić swoje zgłoszenie. Do konkursu firma może zgłosić się sama lub może zostać zgłoszona przez inną osobę która uważa, że dany produkt czy usługa, powinna znaleźć się wśród nominowanych. Aby zgłosić markę, wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie  Ekomersy.pl i uzasadnić swój wybór.

O tym kto dostanie wyróżnienie  zdecydują internauci, spośród nominacji wyłonionych przez Jury. Swoje głosy można oddawać między 11.09.2012 – 10.10.2012. na stronie ekomersy.pl. Zwycięzcy obiorą statuetkę 12 października podczas III Targów eHandlu, które odbędą się w Hali stulecia we Wrocławiu.

 

Ekomersy 2012 zostaną przyznane w pięciu kategoriach, wśród nominowanych znaleźli się:

  • Najlepsza platforma sklepowa: Best.net, IAI-Shop.com, Selly, Shoper, i-sklep
  • Operator logistyczny roku: inPost, Statkiem.pl, KurJerzy.pl, Arvato, DPD
  • Najlepszy system płatności: Transferuj, PayU, PayLane, YetiPay, Przelewy24
  • Debiut roku 2012: Brand24, Lookmash, SHOWROOM, Dontpay, Clauzula.pl
  • Narzędzie wspierające komunikację e-sklepu: GetResponse, SMSAPI, FreshMail, Fanpoint, Brand24

 

Wbrew początkowym zapowiedziom, zdecydowano, że w tym roku nie zostaną przyznane nominacje w kategorii Osobowość Roku. Organizator podjął taką decyzję po rozpatrzeniu zgłoszeń oraz obradach Jury. ?Uważamy, że wyróżnienie w kategorii Osobowość Roku należy się osobie, która hiper aktywnie działa na rzecz rozwoju całego polskiego e-commerce nie skupiając się jedynie na sferze stricte zawodowej. Polska branża e-commerce ma z pewnością swoich bohaterów, jednak biorąc pod uwagę nadesłane zgłoszenia, wynik obrad Jurorów nie czujemy abyśmy mogli podczas tej edycji Ekomersów wskazać nominacje oddające ideę tej kategorii?, uważa Dorota Szymanowska, Menedżer Projektu Ekomersy.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.