Otto GroupW ostatnich miesiącach głośno było o projekcie muzycznym Donatan i Cleo „My Słowianie”. Można się zastanawiać czy takie zainteresowanie muzyką nie przełożyło by się na zainteresowanie modą. Być może nie tylko w wydaniu ludowym ale również inspirowanej tradycyjnymi wzorami, kolorami i krojami. Przeglądając zdjęcia w serwisie strojeludowe.net trudno oczekiwać jednak, że na ulice powrócą ludzie odziani w tradycyjne galandy, jelonki czy zapaski. Chociaż wydaje się, że osób zainteresowanych etnografią jest w Polsce coraz więcej i zarówno tradycyjne kroje jak i współczesne ubrania inspirowane stylem ludowym mogłyby znaleźć swoich amatorów.

 

 

Na pewno takie zainteresowanie jest duże u naszych zachodnich sąsiadów, którzy hołdują swojej tradycji również po przez noszenie tradycyjnych strojów. Kobieta ubrana w tradycyjny Dirndl, czy facet odziany w skórzane krótkie spodnie z szelkami, to obrazek, który często widzimy przy okazji Oktoberfest. Właśnie dla osób zainteresowanych niemieckimi strojami ludowymi powstał sklep heidistrachten.de. Jest to kolejny sklep, który powstał w ramach projektu Collins.

 

heidistrachten

Sklep internetowy Heidistrachten.de stworzony w ramach projektu Collins.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.