ecommerce polska awardsE-commerce Polska ogłosiła pierwszą edycję konkursu dla branży ecommerce: ?e-Commerce Polska awards 2013?. Organizatorzy zadbali o to aby dać równe szanse zarówno dużym, średnim jak i małym sklepom. Dlatego zgłoszenia podzielone są według wielkości. Za małe sklepy internetowe uznaje się mikroprzedsiębiorstwa wg przepisów w myśl art. 104 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, ?Mikroprzedsiębiorca to przedsiębiorca, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych: zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nie przekraczający równowartości w złotych 2 mln euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych 2 lat nie przekraczający równowartości w złotych 2 mln euro.? Średni/duży e­sklep to pozostali Uczestnicy zgłoszeni do Konkursu.

Konkurs rozstrzygnięty zostanie w 3 głównych kategoriach:

  KATEGORIA BRANDINGOWA

 • Odkrycie roku
 • Sukces roku
 • Innowacja roku
 • Kampania roku
  KATEGORIA SPRZEDAŻOWA

 • Strona roku
 • Strona przyjazna klientowi
 • Przełamanie nieufności
  NAJLEPSZA OBSŁUGA KLIENTA

 • Specjalna nagroda przyznana przez e-konsumentów

Aby przystąpić do konkursu nalezy wejść na stronę ecpawards.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia do Konkursu będą przyjmowane od 1.08.2013 ­do 13.09.2013 r. Do Konkursu może zgłosić się każdy podmiot prowadzący sklep internetowy. Zgłoszenie może dotyczyć jednej, lub kilku kategorii, jednak liczba wybranych kategorii nie może przekraczać 3. Warto zauważyć, że każdy zgłoszony sklep oceniany będzie w kategorii ? Najlepsza obsługa klienta?.

Jeżeli sklep nie jest członkiem e­Izby Izby Gospodarki Elektronicznej, będzie musiał uiścić opłatę zgłoszeniową w wysokości 90zł brutto.

Podsumowanie

Pierwsza edycja konkursu zawsze jest dużym wyzwaniem. Musi spełnić oczekiwania uczciwej, rzetelnej a co najważniejsze bezstronnej oceny uczestników. Miejmy nadzieję, że konkurs organizowany przez E-izbę spełni te kryteria. W każdym razie branża ecommerce w Polsce jest już na tyle rozwinięta, że zasługuje na swój konkurs. Dla uczestników udział w konkursie może okazać się doskonałym sposobem na promocje własnego sklepu, zwłaszcza jeżeli taki konkurs wygramy. Jednak niezależnie od wyników warto spróbować swoich sił i stanąć w szranki z innymi. Jeżeli sklep posiada innowacyjne i ciekawe rozwiązania warto się nimi chwalić. To samo tyczy się ciekawych pomysłów na kampanię reklamową. W handlu internetowym klienci coraz częściej zwracają uwagę na jakość obsługi a ten element oceniany będzie u wszystkich uczestników konkursu. Jest to szansa aby dowiedzieć się czy ten element dział dobrze i ewentualnie nad czym należy popracować. Myślę, że każdy sklep przy odrobinie chęci znajdzie kategorię w której może zmierzyć się z innymi. Powodzenia.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.