Jeszcze wczoraj pisaliśmy o planowanym uruchomieniu platformy do sprzedaży ebooków od Allegro. Dzisiaj zapowiedzi te stały się faktem, Grupa Allegro uruchomiła serwis ebooki.allegro.pl Platforma jest bardzo przejrzysta i intuicyjna, ebooki zaprezentowane są podobnie jak książki na półkach w księgarni. Całość jest bardzo estetyczna i dobrze zakomponowana. Przy poszczególnych tytułach podkreślana jest synchronizacja platformy z innymi urzadzeniami „raz kupujesz, a czytasz kiedy chcesz i na czym chcesz”. Aplikacje ?ebooki.allegro.pl? umożliwiają synchronizację pomiędzy różnymi urządzeniami takimi jak telefon, tablet czy komputer. Oznacza to, że mozna zacząć czytać ebooka na smartfonie, a kiedy następnym razem otworzymy go na swoim tablecie, wyświetli się ta strona, na której ostatnio skończylismy.
W tej chwili aplikacja ?ebooki.allegro.pl? nie jest dostępna na system iOS. W procesie zakupowym wykorzystano oczywiście opcję logowania danymi z Allegro.

Nowa platforma do sprzedaży ebooków ebooki.allegro.pl

Podsumowanie

Wczoraj zastanawialiśmy się jeszcze czy Allegro zdecyduje się na uruchomienie zupełnie nowej marki czy podobnie jak miało to miejsce ze Strefą Marek będziemy mieli do czynienia z serwisem na subdomenie. Dzisiaj już wiemy, że jest to platforma w ramach głównego serwisu. Zapewne o takiej decyzji przeważyły względy biznesowe, bez wątpienia zyska na tym również wizerunek samego Allegro.pl, która już od jakiegoś czasu zmienia swój wizerunek z serwisu aukcyjnego na serwis transakcyjny.

Oficjalny komunikat Grupy Allegro

Grupa Allegro otworzyła internetową księgarnię z ebookami

Wystartował nowy serwis Grupy Allegro ? ebooki.allegro.pl. Każdy użytkownik będzie mógł nabyć w elektronicznej księgarni upragnionego ebooka w prosty i wygodny sposób, w każdej chwili. A dla wszystkich właścicieli telefonów z Androidem, przygotowana została zupełna nowość na rynku ? usługa, dzięki której będzie można kupić upatrzone książki w dowolnym momencie i zapłacić za nie później.

Nowoczesny czytelnik kocha książki bez względu na format. Gdy półki nie mieszczą już nowych książek lub czytelnik lubi mieć dostęp do swojego zbioru w każdym miejscu i czasie, sięga właśnie po ebooka. Na początku, użytkownicy będą mogli sięgnąć przede wszystkim po nowości oraz tytuły wydane w ostatnich latach. Będzie można wybierać z prawie 4 tys. dostępnych pozycji.

Ebooki to uzupełnienie tradycyjnego czytelnictwa i jestem pewny, że w najbliższych latach czeka nas gwałtowny rozwój tego segmentu ? komentuje Michał Markowski, dyrektor Działu Rozwoju Grupy Allegro. Dodatkowo na aplikacji działającej na Androidzie uruchomiliśmy innowacyjną usługę płatniczą, która bazuje na modelu postpaid. Oznacza to, że klienci będą mogli pobierać książkę, a należność za nią zostanie dopisana się do bilansu konta Allegro. Oczywiście z czasem będziemy wprowadzać usługę na kolejne systemy ? dodaje Markowski.

Wszystkie oferowane w serwisie książki są zabezpieczone w sposób bardzo wygodny dla użytkownika ? znakiem wodnym. Ebooki pozbawione są uciążliwych zabezpieczeń DRM (Digital Rights Management), dzięki temu użytkownik może kupić i czytać książki na dowolnym urządzeniu. Księgarnia synchronizuje też dane na wszystkich urządzeniach, łącznie z zaznaczeniem strony, na której przerwaliśmy czytanie. Do serwisu można się logować przez platformę Allegro.

Dodatkowo, na profilu Allegro na Facebooku publikowane są kody rabatowe na zakup książek w serwisie. Bon rabatowy otrzyma również każda osoba, która pobierze i zaloguje się w mobilnej aplikacji.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.