Dm Drogerie MarktDm Drogerie Markt to niemiecka sieć drogerii samoobsługowych (podobnych do Rossmana), posiadająca ponad 1200 sklepów na terenie Niemiec i ponad 2 500 na terenie Europy środkowej i południowej. Wczoraj firma podała informacje o zakończeniu współpracy z serwisem Amazon. Współpraca między Amazon a Dm Drogerie Markt trwała od sierpnia 2011 roku. Wtedy DM zdecydowała się na wprowadzenie 1700 własnych marek do specjalnej strefy o nazwie dm-shop. Po analizie przychodów z ostatnich dwóch lat, dane pokazały, że klienci DM wolą kupować produkty DM w sklepach stacjonarnych. Zakończenie współpracy potwierdziła w wywiadzie dla  Lebensmittel Zeitung, Erich Harsch (prezes Dm Drogerie Markt) twierdząc ,że oczekiwania firmy co do sprzedaży przez ten kanał nie zostały spełnione.  Warto nadmienić, że Dm Drogerie Markt podchodzą do biznesu bardzo analitycznie, jako jedna z pierwszych niemieckich sieci sprzedaży wykorzystywali geoinformacje i systemy GIS przy decyzji o lokalizacji nowych sklepów.

W sprzedaży klasycznej w sieci sklepów stacjonarnych, Dm Drogerie biją kolejne rekordy obrotów. Już we wrześniu obroty sieci maja przekroczyć 7,5 mld euro w dwunastu krajach europejskich. Sprzedaż w całym ubiegłym roku wyniosła około 6,87 miliardów euro.

Podsumowanie

Dm Drogerie Markt działają wbrew obowiązującemu trendowi.  Obecnie wielkie sieci coraz chętniej wykorzystują kanał sprzedaży online. DM nie prowadzi sprzedaży poprzez sklep internetowy, obecne doświadczenia z Amazonem sprawiają, że być może uruchomienie sprzedaży online nie nastąpi prędko. Chociaż jak zasugerował w wywiadzie dla Lebensmittel Zeitung, Erich Harsch, prezes Dm Drogerie Markt, nie jest to wykluczone w przyszłości.

 

strona internetowa

Strona internetowa sieci Dm Drogerie Markt – www.dm.de

Więcej na ten temat: www.handelsblatt.com/unternehmen/handel-dienstleister/kein-erfolg-mit-online-handel-drogeriemarktkette-dm-beendet-kooperation-mit-amazon/8516982.html

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.