czarny kotDla Allegro 13 w piętek okazał się pechowy. Serwis od kilku godzin jest niedostępny. Awaria trwa od godziny 13:07 początkowo podawano planowany czas naprawy na godzinę 15:00 w chwili obecnej przedłużono go do 18:00.  Ani na Twitterze ani na Facebooku pracownicy nie podają szczegółów dotyczących awarii. Warto zauważyć, że od rana przez kilka godzin nie działała również domena Orange.pl.Jak podał serwis Niebezpiecznik.pl: „Domena orange.pl, pod którą znajdowała się polskojęzyczna strona Orange.pl przestała dziś nad ranem wskazywać na adresy serwerów należących do Orange ? nastąpiła modyfikacja strefy DNS”. Domena orange.com również informowała o przerwie technicznej. Około 13:30 strefy DNS zostały przywrócone i serwis obecnie działa. Nie wykluczone, że był to wynik ataku. Dwie duże awarie 13 w piątek, to spory zbieg okoliczności.

Co z rekompensatami dla Allegrowiczów, którzy mieli w tym czasie wystawione aukcje? Na oficjalnych profilach firmy w serwisach społecznościowych pojawiły się informacje, że takie rekompensaty będą przydzielane, nie wiadomo jeszcze w jakim zakresie i czy będą dotyczyć wszystkich aukcji czy tylko tych, które miały zakończyć się podczas awarii serwisu. Najpewniej

Facebook:

Od godziny 13:07 do 15:00 część usług może być niedostępna lub działać nieprawidłowo. Aukcje kończące się w tym czasie zostaną przedłużone o 24 godziny.Jeszcze raz przepraszamy za utrudnienia

Facebook awaria Allegro

Facebook profil serwisu Allegro.pl

Twitter:

Jeśli chodzi o rekompensaty, to taką decyzję podejmujemy zawsze po rozwiązaniu problemu, kiedy „opadnie kurz”. Damy znać.

allegro awaria twitter

Twitter oficjalny profil Allegro.pl

Koło 19:30 serwis allegro.pl znów zaczął działać. Na oficjalnym profilu Allegro w serwisie Facebook podano, że wszystkie aukcje, które zakończyły się podczas awarii zostaną przedłużone o 24 godziny.

Przerwa techniczna Allegro

Awaria serwisu Allegro.pl

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.