Logo Media MarktMedia Markt zdecydowało się na zorganizowanie pierwszy raz w naszym kraju konkursu, w którym do wygrania są darmowe zakupy w jednym ze sklepów sieci. Jedynym ograniczeniem jest czas, zwycięzca będzie miał do dyspozycji tylko 150 sekund. Konkurs „Bierz, co chcesz! Najszybsze 150 sekund w historii Media Markt” to pierwsza tego typu edycja w Polsce, która była do tej pory z powodzeniem realizowana za zachodnią granicą Polski. Dotychczas konkursy tego rodzaju organizował zarówno Media Markt jak i Saturn – obie marki należące do potentata handlu elektroniką Metro AG.

 

 

Co zrobić aby wystartować w konkursie.
Aby wziąć udział w tej zabawie należy wypełnić formularz na stronie MediaMarkt.pl i odpowiedzieć maksymalnie w 300 znakach na pytanie „Co kupiłbyś w Media Markt w 150 sekund, gdybyś miał nieograniczoną ilość pieniędzy?”

Podsumowanie

Nie nazwalibyśmy tej promocji, niezwykłą czy niesamowitą. Tego typu akcje z powodzeniem realizowane były na zachodzie. Ich efektem jest duży buzz marketingowy przy stosunkowo niewielkich środkach zaangażowanych w promocję. Dotychczasowi zwycięzcy wychodzili ze sprzętem wartości około 30 000 euro. Stosunkowo niewielka cena za ilość informacji o konkursie podawanych w mediach, na forach i blogach. Media Markt posługiwał się kiedyś słynnym sloganem „Nie dla idiotów” ja jakoś zawszę rozumiałem to hasło na opak. I ten konkurs, trochę się w to wpisuje. Ale takie są realia współczesnego rynku.

 

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.