Strona internetowaW internecie znajdziemy wiele miejsc, w których w kilka minut założymy darmową stronę internetową. Chcielibyśmy przedstawić Wam 3 proste sposoby dzieki, którym będziecie mogli założyć swoją stronę internetową nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

Kreatory stron internetowych

Pierwszą z możliwości stworzenia darmowej strony internetowej jest skorzystanie z platformy, dzięki której za pomocą kreatora w kilka minut przygotujemy swoją pierwszą stronę internetową krok po kroku. Takie platformy to między innymi Wix.com czy Manifo.com. Po rejestracji w serwisie możemy wybrać jeden z dostępnych szablonów graficznych i dokonać jego modyfikacji, tak aby odpowiadał naszym potrzebom. Wszystkie modyfikacje odbywają się za pomocą prostych edytorów graficznych.

Zazwyczaj serwisy tego typu udostępniają zarówno wersje darmowe jak i wersje płatne. W przypadku wersji darmowych stron, mamy ograniczone możliwości, zmniejszony transfer, nie mamy możliwości podpięcia własnej domeny. Czasem zdarza się również, że w wersji darmowej na stronie publikowane są reklamy.

Platformy blogowe

Druga możliwość dającą nam stworzenie darmowej strony internetowej to platformy blogowe. Działają one na podobnej zasadzie co kreatory stron. Czasem również posiadają wersje darmowe i wersje rozszerzone (płatne). Niewątpliwą zaletą platform blogowych jest to, że twoje publikacje są rozprzestrzeniane wśród społeczności platformy blogowej, dzięki czemu więcej osób będzie miało okazję zajrzeć na twojego bloga. Do najpopularniejszych platform blogowych zaliczyć można serwis wordprses.com, blogger.com, blox.pl czy bloog.pl.

Darmowy hosting

Wielu dostawców hostingu udostępnia również darmowe konta hostingowe. Należy jednak pamiętać, że mają ona bardzo duże ograniczenia i nie nadają się do tworzenia na nich stron firmowych. Wspomniane ograniczenia wiążą się zarówno z małym transferem jak i niewielką pojemnością dysku, na którym możemy przechowywać pliki strony. Część z nich nie udostępnia również dostępu do bazy danych. Zdecydowana większość darmowych hostingów umieszcza również reklamy, które wyświetlają się na Twojej stronie. Jest to sposób w jaki dostawcy, chcą wyrównać sobie koszty związane z darmowym udostępnieniem hostingu.

Darmowy hosting znajdziemy między innymi na stronie cba.pl, friko.pl czy ugu.pl. W przypadku darmowego hostingu, naszą stronę musimy stworzyć sami, lub skorzystać z kreatora (jeżeli taki jest udostępniony) dzięki któremu wygenerujemy jeden z popularnych systemów zarządzania treścią, takich jak chociażby WordPress czy Jomla.