Każdy sezon ma swoje hity sprzedażowe, są produkty, które lepiej sprzedają się w lato i takie, które lepszą sprzedaż osiągają w okresie zimowym. Sezonowość sprzedaży to nieodłączny element prawie każdej kategorii produktów. Jedne są na nie narażone w większym inne w mniejszym stopniu. Opisywaliśmy już programy do monitorowania sprzedaży na Allegro, które oferują zaawansowane statystyki aukcji i możliwość sporządzania raportów własnej sprzedaży. Zarówno Manubia jak i Tradewatch są narzędziami płatnymi, dlatego dzisiaj pokazujemy sposób na bezpłatne sprawdzenie statystyk najpopularniejszych aukcji na Allegro.

Najpopularniejsze aukcje Allegro

Takie możliwości oferuje serwis Cokupuja.pl, który oferuje bezpłatne sprawdzanie najbardziej popularnych aukcji w wybranej kategorii produktów w serwisie Allegro. Dzięki analizie danych możemy wywnioskować czy istnieje popyt na dany asortyment produktów i jak jest on wysoki.

Cokupuja.pl pokazuje najbardziej popularne aukcje na Allegro, które można przeglądać po kategoriach, wartości sprzedaży czy popularności mierzonej ilością ofert kupna. Narzędzie jest dosyć proste ale pozwala na przybliżone oszacowanie wartości sprzedaży w danej kategorii produktów.

Porównywanie aukcji Allegro

Serwis udostępnia również porównywarkę aukcji Allegro, która pozwala na porównanie parametrów dwóch wybranych aukcji. Porównywarka w przejrzysty sposób prezentuje parametry aukcji takie jak cena, koszty wysyłki, staż konta sprzedawcy na Allegro, a nawet ilość pozytywnych i negatywnych komentarzy.

Podsumowanie

Cokupuja.pl może się okazać przydatnym serwisem dla osób szukających danych sprzedaży w Allegro. Jego możliwości są jednak ograniczone, dlatego dla bardziej wymagających analityków, polecamy serwis Manubia i Tradewatch.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.