Bracia KomersowiePoczta Polska nie ustaje w staraniach o klientów prowadzących biznes e-commerce. Właśnie wystartowała najnowsza kampania wizerunkowa, która ma poprawić postrzeganie Poczty Polskiej, przybliżając produkty i usługi skierowane do tego sektora. Kampania koncentruje się na działaniach prowadzonych w internecie. Osią kampanii są treści wideo publikowane cyklicznie na kanale Poczty Polskiej w YouTube. Motywem przewodnim reklamy są bracia Komersowie, którzy prowadzą sprzedaż w internecie i to za ich pośrednictwem mamy poznawać usługi skierowane do ekomersiaków.

Pomysł bazuje na wykorzystaniu kontrastowych osobowości znanych nam wszystkim chociażby z reklam, w których występuje Serce i Rozum. Można przypuszczać, że podobne założenie przyświecało autorom spotów Poczty Polskiej. Gdzie jeden z braci to lekkoduch drugi to osoba twardo stąpająca po ziemi. Niestety autorom w pierwszym odcinku nie udało się skonstruować równie zabawnej fabuły i błyskotliwych gagów. Niewiele dowiadujemy się również o usługach Poczty Polskiej. To czy bracia przekonają nas do siebie zależy od kolejnych odcinków. W tych postaciach i historii drzemie potencjał, miejmy nadzieję, że kolejne odcinki przyniosą więcej życia i treści. Zresztą oceńcie sami.

Mimo pewnych kontrowersji, które budzi reklama, cieszy fakt, że Poczta Polska dostrzegła segment ecommerce jako ważnego partnera. I w mniej lub bardziej udany sposób stara się go pozyskać. Miejmy nadzieje, że będzie się to wiązało z podnoszeniem jakości oferowanych usług.

Jeszcze kilka słów o samej kampanii.

Za kreację kampanii odpowiada CAM Media. Planowaniem i zakupem mediów zajął się Mindshare. Promocja treści wideo w serwisie YouTube obejmuje m.in. pre-rolle, mastheady i zwiastuny. W kampanii wykorzystano narzędzia performance marketingu i audience planningu wsparte działaniami SEO w ramach rozwiązań technologicznych GroupM. Kreacje wykorzystywane w kampanii zsynchronizowane są z formatami wideo ? będą zmienianie wraz z premierami kolejnych treści na kanale Poczty Polskiej w YouTube. Kampania realizowana będzie także w serwisie Allegro, gdzie wykorzystane zostaną niestandardowe formaty i performance marketing.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.