szpiegomat2Aplikacja Szpiegomat, prowadząca monitoring cenowy e-commerce, zwycięża w konkursie Next Step i wygrywa 20 tysięcy euro.

Wygrana w konkursie pomoże twórcom aplikacji nawiązać kontakty z potencjalnymi inwestorami oraz ułatwi wejście na nowe rynki, w szczególności włoski i kanadyjski.

Next Step to międzynarodowy konkurs dla startupów, organizowany przez polską firmę Planet Soft we współpracy z włoskimi inkubatorami Infinite Area i The Hive oraz funduszem inwestycyjnym Prometeia Capital.

Szpiegomat.pl jest narzędziem dla sklepów internetowych, które przedstawia bieżące porównanie oferty sklepu z ofertami konkurencji i pomaga optymalizować ceny. Pozwala szybko sprawdzić atrakcyjność własnej oferty i wykorzystać szanse na zwiększenie sprzedaży oraz marży. Aplikacja wyposażona jest w innowacyjny mechanizm podpowiedzi cenowych, który wskazuje produkty mające największy potencjał do optymalizacji.

Szpiegomat pomaga również producentom w monitorowaniu cen na rynku i wykrywaniu sprzedawców, którzy stosują ceny dumpingowe lub oferują towary nielegalnego pochodzenia.

Przewodniczący jury konkursu, Hubert Wochyński, tak argumentuje wybór zwycięzcy: Zdecydowaliśmy się na Szpiegomat, ponieważ zaprezentował najlepszy pomysł biznesowy, możliwy do skutecznego wypromowania na rynku zagranicznym. Umiejętnie rozwiązuje podstawowy problem sklepów internetowych, price intelligence, zastosowując zaawansowaną technologię Big Data.

W ramach nagrody głównej, o wartości 20 000 euro, zwycięzca otrzyma czteromiesięczne doradztwo i wsparcie uznanych na rynku specjalistów od rozwoju projektów biznesowych.

Grzegorz Brajewski, CEO Szpiegomat, powiedział: Jesteśmy dumni, że Szpiegomat został zwycięzcą konkursu Next Step. Cieszy nas zwłaszcza to, że otrzymamy wsparcie mentorskie od specjalistów z międzynarodowym doświadczeniem. Ich wiedza pomoże nam dopracować model biznesowy, pod kątem zdobywania rynków zagranicznych. Dziękuję jurorom konkursu za wybór oraz wszystkim naszym klientom, którzy na co dzień korzystają ze Szpiegomatu. Bez nich nie byłoby tej wygranej.

Informacja Prasowa. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje prasową, newsa lub inną wiadomość, skorzystaj z formularza.