KindleIvona Software jest firmą technologiczną, która opracowuje technologię syntezatora mowy tzw. text-to-speech. Syntezator umożliwia zamianę tekstu pisanego na tekst czytany. Na chwilę obecną IVONA oferuje w swoich produktach 44 głosy w 17 językach. Inwestycja Amazona jest zapewne związana z umacnianiem pozycji na rynku ebooków. Jest to jeden z najbardziej obiecujących segmentów ecommerce. Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym ile jest warty polski rynek ebooków.  Tą tendencję zauważył największy polski serwis e-commerce, uruchamiając pod koniec roku serwis ebooki od allegro.

Kindle za pomocą Ivony  będzie nam czytać nasze książki?

Amazon zapewne wykorzysta Ivone do rozwoju usług związanych z Kindle. Technologia text-to-speech  może zostać wykorzystana do zautomatyzowania produkcji audiobooków. Ale bardziej prawdopodobne wydaje się zastosowanie aplikacji umożliwiających czytanie dowolnego dokumentu w czytniku należącym do Amazona. Potencjał tego rozwiązania jest ogromny a Amazon jako lider rynku ma możliwości wprowadzenia tego rozwiązania na masowa skalę.

Treść informacji prasowej:

IVONA Software, firma wiodąca w technologii text-to-speech, informuje, że została częścią Amazon.com. IVONA dostarcza światowej klasy technologię syntezy mowy, na której opierają się funkcje Text-to-Speech, Voice Guide oraz Explore by Touch w tabletach Kindle Fire. IVONA dostarcza również produkty i usługi text-to-speech dla tysięcy developerów, firm oraz klientów indywidualnych na całym świecie.

 „Opracowana przez IVONA Software wyjątkowa technologia text-to-speech wyróżnia się naturalnością, dokładnością wymowy oraz łatwością wykorzystania. Jest ona kluczowym elementem funkcji zwiększających dostępność Kindle Fire, w tym Text-to-Speech, Voice Guide, czy Explore by Touch?, powiedział Dave Limp, Vice President, Amazon Kindle. „Zespół IVONA podziela naszą pasję do innowacji i koncentrację na potrzebach klienta. Liczymy na dalszy rozwój i dostarczanie świetnych produktów pozwalających na budowę najwyższej klasy rozwiązań głosowych klientom na całym świecie.”

?Od ponad dziesięciu lat nasz zespół koncentruje się na budowie innowacyjnej technologii text-to-speech,? mówi Łukasz Osowski, Prezes i współzałożyciel firmy IVONA. ?Cieszymy się, że wsparcie Amazon pozwoli nam na dalszy rozwój, innowacje oraz dostarczanie nowych głosów i języków klientom na całym świecie.?

Ivona

Strona internetowa IWONA Software

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.