LogoW sieci zadebiutował nowy sklep internetowy Allto.pl. Należący do sieci hurtowni SBS. Sklep Allto.pl ma w swojej ofercie armaturę sanitarną, grzewczą i elementy instalacyjne. Nie od dzisiaj wiadomo, że jest to wymagający rynek ale z drugiej strony, bariera wejścia w tej kategorii jest na tyle wysoka, że nowe sklepy nie powstają zbyt często. Allto.pl będzie musiał zmierzyć się z takimi markami jak LazienklaPlus.pl związana z Grupą Allegro czy sklep NiebieskaLazienka.pl, z którym miałem okazje współpracować. Poniżej publikujemy informacje prasową na temat nowej działalności Grupy SBS.

Według analiz Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji , w ciągu ostatnich 5 lat ilość Polaków, którzy odwiedzają platformy e-sklepowe, wzrosła o prawie 45%. Obecnie zakupy przez Internet robi więc łącznie ponad 12,5 mln osób, czyli niemal co trzeci mieszkaniec naszego kraju. Korzystając z tego trendu firma SBS ? największa w Polsce sieć sprzedaży artykułów instalacyjnych, sanitarnych i grzewczych ? otworzyła sklep internetowy Allto.pl, oferujący szeroką gamę produktów z branży łazienkowej.

Specjalistyczne Punkty Odbioru

Jak wynika z wspomnianego wyżej raportu, aż 41% e-klientów korzysta z możliwości odebrania towaru osobiście. To dla nas bardzo ważna informacja. ? mówi Grzegorz Zuchmański, z-ca dyrektora firmy SBS ? Bazując na niej postanowiliśmy stworzyć 130 Specjalistycznych Punktach Odbioru. Klient może w nich jednak nie tylko odebrać zamówiony towar, ale też skorzystać z bezpłatnej, fachowej porady czy poprosić o polecenie sprawdzonego instalatora. Punktami Odbioru są bowiem Hurtownie sieci SBS, będące liderami rynkowymi w swojej branży.

Różnorodne formy płatności

Najpopularniejszą formą płatności w rodzimych e-sklepach są przelewy tradycyjne (korzysta z nich 82% badanych), szybkie przelewy internetowe (65%) oraz płatność kartą kredytową (51%) ? takie wnioski płyną z kolei z raportu ?Ecommerce Standard 2014? prezentującego wnioski z badania ponad 300 polskich sklepów internetowych. Te procenty robią wrażenie. A więc i u nas nie mogło zabraknąć powyższych metod płatności. Jeśli jednak Odbiorcy chcą skorzystać z przelewu tradycyjnego, oczywiście też mogą to zrobić ? system wydrukuje im gotowy druk, z którym będą mogli iść na pocztę czy do banku.. Co więcej, w ramach szybkich płatności PayU Klient może skorzystać z systemu ratalnego ? podsumowuje Sławomir Jucha, menadżer sklepu Allto.pl.

Promocje i wyprzedaże

Kwestią, która niewątpliwie przyczynia się do rosnącego zainteresowania zakupami przez Internet, są (co potwierdzają analizy Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji) promocje i wyprzedaże. Bez nich e-handel już właściwie nie istnieje. Dlatego też ceny wielu produktów, które można kupić w Allto.pl, poobniżano nawet o 60% w stosunku cen katalogowych. Jest to obniżka naprawdę znacząca, która pozwoli odbiorcom na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy.

Co jeszcze w sklepie Allto.pl?

Kwestie, które również zachęcą wielu Internautów do zrobienia zakupów w sklepie Allto.pl, są między innymi: najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne gwarantujące szybką realizację zamówienia, bardzo duża oferta produktowa, w tym liczne produkty dostępne ?od ręki? czy asortyment wielu topowych producentów dostępny w jednym miejscu. Wszystkie te cechy sprawiają, że zakupy w Allto są nie tylko szybkie i sprawne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.