Allegro atak DDoSW dniu wczorajszym awarii uległ serwis Allegro.pl, który nie był dostępny przez kilka godzin. Wielu użytkowników, przypuszczało, że awaria wiąże się z w drożeniem nowej szaty graficznej serwisu. (Pisaliśmy o niej kilkanaście dni temu: nowe allegro) Okazuje się jednak, że niedostępność serwisu wiązała się z atakiem na serwis. Na swoim profilu na Tweeterze Allegro potwierdziło, że W dniu wczorajszym serwis padł ofiarą ataku typu DDoS.

Allegro na tweeterze

Screen z Tweetera Allegro.

 

 

Atak typu DDoS (ang. Distributed Denial of Service ? rozproszona odmowa usługi) ? polega na zmasowanym wysyłaniu zapytań do systemu komputerowego lub usługi sieciowej w celu uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów. Atak przeprowadzany jest jednocześnie z wielu komputerów (distributed – rozproszony) skutkuje zablokowaniem dostępu do systemu docelowego (celu ataku) poprzez wyczerpanie jego zasobów. Do ataku często używane są zainfekowane komputery tworzące sieci botnet

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.