Aldi liquorW Polsce sprzedaż alkoholu przez internet jest nielegalna. Nie wszystkie kraje mają jednak tak restrykcyjne prawo. Jednym z nich jest Australia, w której 1 sierpnia niemiecka sieć dyskontów ALDI, otworzy swój internetowy sklep z alkoholem: Aldi Liquor – www.aldiliquor.com.au. Nie każdy sklep Aldi w Australii posiadają licencje na sprzedaż alkoholu, dlatego Aldi chce rozszerzyć dostępność swojej oferty na wszystkich klientów sieci.

„Considering not all Aldi stores in NSW?, ACT? and Victoria are able to stock liquor and liquor licensing laws in Queensland do not currently allow sale at all, we wanted to extend this offering to all customers over 18 years of age to enjoy,” powiedział dyrektor zarządzający Tom Daunt?.

Sklep Aldi Liquor zawierać będzie ponad 200 produktów podzielonych na dwie kategorie: produkty codzienne takie jak piwa, wina oraz inne napoje alkoholowe od lokalnych i zagranicznych dostawców. Po za tym będzie miał specjalną grupę produktów „special buys”, w której dostępne będą alkohole tylko w ofercie internetowej. W sklepie zakupy zrobić będą mogły wyłacznie osoby powyżej 18 roku życia. Konieczne będzie potwierdzenie swojej tożsamości przy odbiorze przesyłki od kuriera.

Podsumowanie

Australia to odległy od nas rynek ecommerce. Ale nie wykluczone, że jeżeli sprzedaż alkoholu przez internet sprawdzi się w takich krajach jak Australia będzie to jeden z argumentów do uwolnienia sprzedaży alkoholu przez internet w Polsce.

 

? NSW – New South Wales – Nowa Południowa Walia
? ACT – Australian Capital Territory – rejony wokół stolicy Australii Cambery
? www.theshout.com.au/2013/06/24/article/Aldi-gets-into-online-liquor-retail/THMXSNYVGG.html

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.