pozycjonowanieAdvertorials to nowe narzędzie pomagające w pozycjonowaniu stron internetowych poprzez publikacjię artykułów sponsorowanych w serwisach www. Idea polega na publikacji PR typu SEO friendly, czyli unikalnych i merytorycznie wartościowych artykułów, z linkami do wybranego serwisu, które mają pomóc w pozycjonowaniu.

Idea serwisu opiera się na tzw. Presell Page, czyli stronach gdzie odpłatnie lub całkowicie za darmo można opublikować artykuł zawierający linki pozycjonujące. Presell pages zazwyczaj oparte są na silniku wordpress a to czy są narzędziami płatnymi czy darmowymi zależy od ich właścicieli. Często prawa do publikacji w serwisie nadawane są na zasadzie wymiany. Właściciel strony umożliwia publikacje artykułów innej osobie w zamian za dostęp do jej presell page. Niestety serwisy tego typu, są bardzo często kiepskiej jakości, artykuły są niemerytoryczne, niepoprawne i bardzo często powielane na setkach innych stron, przez co ich wartość jest znikoma.

 

Advertorials chcę udostępnić do publikacji, serwisy o wyższej jakości, których właściciele będą zainteresowani publikacją obcych artykułów, jednocześnie pobierając za to opłatę. Jak przekonuje Advertorials materiały publikowane są dożywotnio a reklamodawca płaci tylko raz.

 

Advertorials.pl

 

 

Co oznacza publikowane dożywotnio?

W regulaminie nie znajdziemy wyjaśnienia dla terminu dożywotnio, w praktyce oznacza to 1 rok.

Jak czytamy w §6.29:

„W przypadku przerwania emisji Reklamy przez Wydawcę w okresie 12 miesięcy, Wydawca zobowiązany jest do zwrotu otrzymanego wynagrodzenia Administratorowi Systemu.”

  i w punkcie §7.15

„Administrator gwarantuje emisję Reklamy przez okres co najmniej 12 miesięcy, w tym czasie Reklamodawcy prawo do zwrotu pełnej kwoty zapłaconej za emisję reklamy na stronie Wydawcy.”

 

Podsumowanie

Rynek pozycjonowania rozwija się bardzo dynamicznie, a narzędzia podobne do Advertorials pozwalają na automatyzację i obniżenie kosztów pozycjonowania. Ponieważ cała idea przedsięwzięcia polega na łączeniu efektu pozycjonowania z Public Relations. To czy Advertorials odniesie sukces, zależy od tego czy uda mu się pozyskać jakościowe serwisy, nie tylko z wysokim PageRank ale również takie, które będą chętnie i często odwiedzane przez użytkowników. W przeciwnym razie stanie się on zwykłym systemem do Presel Pages.

To czy warto zainwestować w taką reklamę, zależy od tego czy uda nam się znaleźć wartościowy serwis w interesującej nas tematyce. Zachęcamy was do testowania: Advertorials.pl

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.