Action AvansW środę sąd ogłosił upadłość spółki Domex, która jest właścicielem marki Avans w tym internetowego sklepu Avans.pl. Po za Avans.pl, spółka zarządza trzema innymi sklepami internetowymi: MegaMarket.com.pl, 123Klik.pl i EleCity.pl. Sklep internetowy Avans.pl był  dobrze oceniany przez swoich klientów, podobnie było ze sklepem MegaMarket.com.pl. Oba znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepiej ocenianych megasklepów 2013 roku w rankingu Opineo. Avans.pl prowadził również ciekawe, niestandardowe akcje marketingowe takie jak chociazby wielkie klikanie. Jednak sieć to głównie sklepy stacjonarne, których jest około 250 i około 200 lokali franczyzowych co czyni ją 3 największą siecią sprzedaży produktów z kategorii RTV i AGD w kraju.

 

Długi spółki Domex sięgają 440 mln zł i przekraczają o kilkadziesiąt milionów złotych  jej majątek. 14 maja sąd ogłosił upadłość likwidacyjną spółki Domex ale jak się okazuje są już pierwsi chętni na zakup części jej majątku. Zainteresowanie wyraziła firma Action, która jest dobrze znanym w branży dystrybutorem elektroniki. Jej roczne przychody to około 3,5 mld zł a rynkowa wartość sięga 750 mln zł. Może być to preludium do stworzenia silnej grupy nie tylko na rynku B2B gdzie obecnie Action jest liderem ale również rynku konsumenckiego B2C.

logo 123klik.pl

Sklepy internetowe należące do spółki Domex: Avans.pl, MegaMarket.com.pl, 123Klik.pl i EleCity.pl.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.