11main logoLider ecommerce w Chinach, serwis Alibaba.com przymierza się do uruchomienia serwisu 11main.com. W tej chwili trwają zamknięte testy serwisu. 11main.com kierowany jest do amerykańskiego klienta i ma być bezpośrednią konkurencją dla Ebay.com.

Cała historia zaczęła się niespełna 4 lata temu w 2010 roku. Wtedy serwis Alibaba.com przeją serwis Auctiva.com, który pomaga w zarządzaniu sprzedażą na Ebay.com. W tym samym roku pozyskał Vendio.com, narzędzie pozwalające na usprawnienie zarządzania sprzedażą w różnych kanałach takich jak Amazon.com, eBay, Google czy Shopzilla. Dzięki przejęciu Auctiva i Vendio serwis Alibaba.com pozyskał nie tylko technologię ale również dużą bazę amerykańskich sprzedawców (ponad 250.000 sprzedawców na Ebay.com), którą postanowił wykorzystać do uruchomienia platformy konkurencyjnej dla Ebay. 11main.com jest obecnie testowany właśnie przez sprzedawców handlujących w najbardziej popularnym serwisie aukcyjnym w Stanach.

Aby zachęcić użytkowników do korzystania z 11main.com, Alibaba.com ma zamiar oferować niższe prowizje za sprzedaż niż Ebay.com, który obecnie zabiera około 3,5% prowizji od sprzedaży produktów do 50 euro.

Wydaje się, że Chińczycy podeszli do sprawy poważnie i dobrze przygotowali się do wejścia na amerykański rynek. Głównie poprzez pozyskanie solidnych podstaw związanych z pozyskaniem Auctiva i Vendio, które dały im dużą wiedzę o rynku i sprzedawcach, którzy na nim działają. Każdy kto chciałby przetestować serwis może wysłać prośbę o zaproszenie do testów, wystarczy uzupełnić formularz na na stronie: https://11main.com/preview/Request_Invitation

11main

Nowa konkurencja dla serwisu Ebay.com – 11main.com serwis od lidera ecommerce w Chinach – Alibaba.com.

Damian Maruszak Właściciel MarketingAD.pl - Agencja reklamowa Sopot. Absolwent ASP w Gdańsku i UAM w Poznaniu. W przeszłości pracował między innymi dla Wirtualnej Polski i Grupy Allegro.